ZHP: Historyczna gra miejska „Łącznik”

2016-03-06

Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Hufiec ZHP Łódź-Polesie organizuje 12 marca historyczną grę miejską „Łącznik”, poświęconą Rewolucji 1905 roku. Wydarzenie objęliśmy patronatem:

Barykady, bomby, sztandary… Czy wiedziałeś, że żyjesz w mieście rewolucji?

Rok 1905 to jeden z nielicznych momentów w dziejach, kiedy oczy niemal całej Europy zwrócone były na Łódź. Do miasta ściągali wówczas tłumnie zagraniczni korespondenci, a na łamach zachodnich gazet regularnie pojawiały się obszerne relacje z wydarzeń, których areną były łódzkie fabryki, ulice i place.

Rewolucja 1905 roku jest w polskiej historii wydarzeniem bez precedensu. Zryw trwał na ziemiach zaboru rosyjskiego (tzw. Królestwie Polskim) ponad trzy lata i zaangażował różne klasy i grupy społeczne, a każda z nich wyłoniła własne postulaty.

Łódzcy robotnicy jako pierwsi powstali przeciwko Imperium Rosyjskim, a ich walka z zaborcą oraz wyzyskiem fabrykantów toczyła się na ulicach miasta.

Zbierz patrol 5-15 osobowy (w tym jeden pełnoletni opiekun) zgłoś się do 6 marca korzystając z formularza zgłoszeniowego i odkryj niezwykłą historię walecznych łodzian! Organizatorzy gry oferują trasę dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych oraz wędrowników.”

 Wydarzenie na Facebooku: Historyczna Gra Miejska „Łącznik”.

ZHP Łódź-Polesie: Gra miejska "Łącznik" o Rewolucji 1905 roku.
Avatar photo
Opublikował/a:

Kasia Gauza